طراحی سایت فروشگاهی با وردپرس
۰۴
دی

طراحی سایت فروشگاهی با وردپرس

آیا وردپرس به عنوان یک بستر برای طراحی سایت فروشگاهی مناسب است؟

اگر به دنبال راه اندازی یک فروشگاه آنلاین هستید، انتخاب یک بستر مناسب و سیستمی که قصد راه اندازی فروشگاه آنلاین خود را دارید ضروری است. 

در حالی که گزینه های زیادی برای پیاده سازی یک سایت فروشگاهی وجود دارد، با انتخاب صحیح میتوان از مشکلات احتمالی که در اثر بزرگ شدن فروشگاه آنلاین، افزایش بازدید و فروش بالا به وجود می آید جلوگیری کرد.

از آن مهم تر سیستمی را انتخاب کرد که توسعه و پشتیبانی آن شامل کمترین هزینه ممکن شود.

تجربه ثابت کرده است که هزینه های مدیریت یک فروشگاه آنلاین از جمله:

دیجیتال مارکتینگ و فروش، پشتیبانی و کارمندان برخط، طراحی سایت، پشتیبانی سایت و … باید به گونه ای باشد که بتواند آنها را با توجه به درآمد حاصل از فروش جبران کرد.

استفاده از راه کارهای سریع و قابل اطمینان برای کاهش چنین هزینه هایی حیاتی خواهد بود.

وردپرس  به یک پلتفرم یا در واقع سیستم مدیریت محتوایی محبوب در خصوص ایجاد وب سایت های فروشگاهی تبدیل شده است و تعداد زیادی از مزایای کلیدی را برای صاحبان فروشگاه های آنلاین ارائه می دهد.

در ادامه در مورد این موارد با جزئیات بیشتری صحبت خواهیم کرد. 

به طور خلاصه، این سیستم مدیریت محتوایی به اندازه کافی مقیاس پذیر ، ایمن و انعطاف پذیر است که می تواند تقریباً برای هر نوع فروشگاه آنلاین کاربرد داشته باشد.

در این مطلب، ما هر یک از مزایای اصلی WordPress را برای فروشگاه های آنلاین توضیح خواهیم داد. 

همچنین برخی از پیشرفت های اخیر WordPress را لمس خواهیم کرد که آن را به گزینه ای حتی جذاب تر تبدیل می کند.

تصمیم گیری در خصوص طراحی سایت فروشگاه آنلاین با وردپرس

در این شکی نیست که تجارت الکترونیکی به یکی از بزرگترین ساز و کارهای فروش محصولات و ایجاد یک کسب و کار تبدیل شده است.

بر اساس پیش بینی های فعلی، حدود یک چهارم از فروشگاه های جهان به صورت آنلاین مدیریت می شوند، که این آمار یک دنیای بزرگ از مشتریان با ارزش را شامل می شود.

علاوه بر این، این دو میلیارد نفر نزدیک به 14٪ از آمار فروش خرده فروشی جهانی را تشکیل می دهند. به عبارت دیگر، مشاغل زیادی به صورت آنلاین اداره می شود.

تجارت الکترونیکی یک مورد مرسوم از اشباع بیش از حد است و که در آن برای رشد و پیشرفت، یک استراتژی همراه با برنامه ریزی مناسب نیاز است.

بنابراین، اگر تصمیم دارید که یک فروشگاه آنلاین ایجاد کنید، شاید در نظر گرفتن موارد زیر مهم باشد:

  • باید بتوانید مقدار قابل توجهی از زمان و انرژی را در این فرآیند سرمایه گذاری کنید. تجارت الکترونیکی یک طرح ثروتمند شدن سریع نیست.
  • با توجه به افزایش خرید محصولات بدون برنامه قبلی پشتیبانی از موبایل های هوشمند به یک امر بسیار مهم تبدیل شده است.
  • ایجاد یک بستر برای 2 میلیارد افرادی که خرید آنلاین انجام می دهند کار غیر منطقی است و به جای آن می بایست فروشگاه آنلاین کاملا هدفمند و مربوط به قشر مشخص آماده شود.
  • امنیت مشتری باید به دغدغه اصلی تبدیل شود، چرا که طبیعیا حمله های سایبری به یک وب سایت یک امر اجتناب ناپذیر است.

اگر تصمیم به شروع و طراحی سایت فروشگاه آنلاین خود گرفته اید، بایستی پلتفرمی را انتخاب کنید که علاوه بر امنیت بالا، امکانات خاص مربوط به پشتیبانی از گوشی های همراه را نیز داشته باشد.

در حالت ایده آل، شما به یک پلتفرم نیاز دارید که با افزایش بازدید یا اصطلاحا افزایش ترافیک سایت با مشکل مواجه نشود.

خوشبختانه وردپرس به عنوان یک پلتفرم بسیار قدرتمند تمامی امکانات برای طراحی سایت فروشگاهی را در قالب یک بسته کامل در اختیار شما قرار می دهد.

4 دلیل برای استفاده از وردپرس در طراحی سایت فروشگاهی

اگر چه وردپرس به عنوان یک پلتفرم اختصاصی در حوزه طراحی سایت فروشگاهی به حساب نمی آید اما تمامی امکانات و ابزارهای ایجاد یک وب سایت فروشگاهی را در اختیار شما قرار خواهد داد.

1- وردپرس قابلیت توسعه و پایداری زیادی را دارد

هنگامی که ما در مورد “قابلیت توسعه” صحبت می کنیم، منظور این است که:

یک سیستم چگونه می تواند در مقابل تغییرات، رشد و پیشرفت با شما همراه باشد و به کمترین زمان و هزینه ختم شود.

باید به شما اطمینان دهیم که وردپرس به عنوان یک سیستم مدیریت محتوایی قدرتمند برای مدیریت یک فروشگاه آنلاین کوچک تا مقیاس فروشگاه های آنلاین بزرگ همراه شما خواهد بود و قابلیت توسعه بسیار بالایی را داراست.

البته قابل ذکر است که نه تنها در وردپرس بلکه در هر سیستم دیگری میزبانی وب یا سرور شما در این بین نقش بسیار اساسی و مهمی را ایفا می کند.

به عنوان مثال برای مدیریت یک فروشگاه کوچک که 500 تا 1000 محصول را مدیریت می کند داشتن یک هاستینگ کافی و قابل اتکا است.

اما با افزایش تعداد محصولات، هاستینگ اشتراکی مناسب نخواهد بود و می بایست به سرور مجازی و یا اختصاصی مهاجرت کرد تا بتوان منابع بیشتری را با توجه به محصولات و بازدید سایت به آن اختصاص داد.

بنابراین مدیریت بر روی فضای میزبانی وب با توجه به اندازه کسب و کار، محصولات و بازدیدکنندگان فروشگاه آنلاین یک امر بسیار مهم است.

ما سعی می کنیم در مجموعه پایا وب بهترین راه کارها را جهت انتخاب یک هاست و یا سرور قدرتمند و قابل اطمینان با پشتیبانی عالی را در کنار طراحی وب سایت فروشگاه آنلاین وردپرس به شما ارائه دهیم.

2- بستر امنیتی عالی و قابل اطمینان

امنیت وردپرس

امنیت برای هر فروشگاه اینترنتی مهم است و نه فقط به خاطر خود شما و کسب و کارتان، همچنین محافظت از مشتریان به هر قیمتی بسیار حیاتی است. 

از آنجایی که وردپرس مسئولیت مدیریت و نگه داری تمامی محتوای سایت شما را به عهده دارد، هکرها همیشه به دنبال راه های نفوذ به وب سایت شما خواهند بود.

به عنوان مثال تمامی اطلاعات مربوط به خرید و فروش ها، مشخصات محرمانه کاربران، اطلاعات پرداخت و اطلاعات مهم دیگر در دیتابیس ذخیره می شوند.

از دست دادن هر یک از اطلاعات بیان شده می تواند برای آینده یک کسب و کار بسیار مخرب باشد بنابراین برای جلوگیری از این اتفاق به محافظت بسیار امن و دقیقی نیاز خواهد بود.

شانس با شما یار است!

وردپرس یک سیستم بسیار قدرتمند و با امنیت بسیار بالا معروف است و شاید بتوان گفت تنها زمانی امنیت شما به خطر می افتد که کدهای نوشته شده توسط برنامه نویس و طراح سایت مشکل و باگ امنیتی داشته باشند.

هر چند که وردپرس راه کارها و استانداردهایی را برای جلوگیری از این مشکلات امنیتی مشخص و تعیین کرده است اما در نهایت این برنامه نویس و طراحی سایت شماست که بایستی استانداردهای لازم را در جهت داشتن یک وب سایت فروشگاهی آنلاین لحاظ کند.

در نهایت ذکر این نکته خالی از لطف نیست که نه تنها وردپرس امنیت بالایی دارد بلکه افزونه و راه کارهای متعددی جهت ایجاد یک وب سایت امن همه جانبه از جمله، راحتی استفاده از SSL ، جلوگیری از حملات حدس نام کاربری و رمز عبور و بسیاری موارد دیگر را در بر می گیرد.

در این میان افزونه های امنیتی مانند وردفنس می توانند امنیت وب سایت را چندین درجه ارتقا دهند.

3- مقایسه وردپرس با سایر پلتفرم ها

بدون شک وردپرس در مقایسه با سایر رقیب هایش، پلتفرمی است که تاثیر زیادی بر دنیای وب و طراحی سایت گذاشته است.

شاید در اوایل ظهور امکانات محدودی را برای استفاده کنندگان به همراه داشته اما طی سال ها توسعه به قدرتمندترین سیستم مدیریت محتوایی جهان تبدیل شده است.

استفاده از قالب ها و پلاگین های متعدد که بسیاری از آنها رایگان در دسترس می باشد تاثیر بسیار زیادی در این قدرت داشته است.

ووکامرس به عنوان برترین پلاگین فروشگاهی وردپرس یک بسته بی نظیر را در طراحی سایت فروشگاهی با وردپرس در اختیار شما قرار می دهد.

این افزونه انقدر قدرتمند است که شرکت های زیادی برای ووکامرس افزونه های اختصاصی جهت مدیریت فروشگاه آنلاین نوشته اند از جمله:

درگاه های بانکی آنلاین فروشگاهی، که افزونه های متعدد مختص بانک های ایرانی نیز برای این افزونه به صورت رایگان و یا پولی در دسترس است.

کمتر پلتفرمی را مانند وردپرس می توانید پیدا کنید، که توانایی توسعه بالای آن را داشته باشد.

پلتفرمی که به دلیل امکانات بالای توسعه در آن ، صفحه سازهایی را شامل می شود که میتوان به راحتی و با کشیدن و رها کردن یک صفحه سایت را در عرض زمان کوتاه ایجاد کرد.

4- وردپرس در مقایسه با سیستم های دیگر بسیار مقرون به صرفه است

هنگام راه اندازی فروشگاه آنلاین جدید، احتمالاً با حداقل بودجه (یا بدون بودجه) فعالیت خود را آغاز می کنید. 

خوشبختانه، این بستر یک راه حل بسیار مقرون به صرفه است. 

در حالی که اداره کردن یک فروشگاه مبتنی بر وردپرس کاملاً رایگان نیست، اما در مقایسه با سایر سیستم ها هزینه طراحی سایت فروشگاه آنلاین وردپرس بسیار ناچیز به حساب می آید.

اجازه دهید حداقل نیازها برای راه اندازی وب سایت را بررسی کنیم:

  • دامنه: حدود 6 هزار تومان دات آی آر و 150 هزار تومان دات کام.
  • میزبانی وب: این مورد می تواند متغیر باشد، اما در حدود 150 هزار تومان برای شروع.
  • وردپرس: این سیستم مدیریت محتوایی هزینه ای برای شما ندارد، زیرا بارگیری و استفاده رایگان است.

موارد ذکر شده تنها مواردی هستند که در ابتدا برای راه اندازی یک فروشگاه آنلاین نیاز است.

البته گزینه های دیگری وجود دارند که برای داشتن آنها می بایست هزینه کرد مانند:

  • طراحی قالب اختصاصی برای ساخت سایت فروشگاه آنلاین وردپرس
  • افزونه های اختصاصی برای امور خاص از جمله: درگاه های بانکی محلی، امتیاز دهی به مشتریان به ازای خرید و …

نتیجه گیری

در گفتگوهای طراحی سایت فروشگاهی، وردپرس یکی از گزینه هایی است که به زبان می آید.

در این بین ممکن است که گزینه های دیگری نیز از جمله: مجنتو، اپن کارت، شاپیفای، پرستاشاپ را نیز بشنوید اما شاید تصویر زیر به شما دید مناسبی در خصوص محبوبت و قدرت ووکامرس بدهد.

مقایسه ووکامرس با مجنتو با شاپیفای با  اپن کارت با پرستاشاپ
مقایسه ووکامرس با مجنتو با شاپیفای با اپن کارت با پرستاشاپ

آیا هنوز در استفاده از ووکامرس قانع نشده اید و یا در مورد نحوه طراحی سایت فروشگاه آنلاین وردپرس سؤالی دارید؟ به ما در بخش نظرات زیر در ارتباط باشید و یا برای شروع با مجموعه پایا وب تماس بگیرید.

شماره تماس ها: 09129464168 – 09353525725